krawat

Jak wybrać dobrego adwokata, aby potem nie żałować?

W życiu zawsze może zdarzyć się sytuacja, w której konieczna będzie pomoc prawnika. W takim przypadku oczywiście zawsze chce się wybrać prawnika doświadczonego i kompetentnego. Warto zatem wiedzieć, czym kierować się przy wyborze prawnika, aby potem tego nie żałować.

Wybór prawnika – czym się kierować?

Na rynku funkcjonuje wiele kancelarii prawnych. Zarówno tych dużych, jak i małych. Wybierając adwokata w pierwszej kolejności zastanowić należy się właśnie nad tym z jaką kancelarią chce się współpracować. Współpraca zarówno z tymi dużymi, jak i małymi kancelariami ma swoje zalety i wady. Wybór prawnika z dużej kancelarii to pewność wyboru bardzo dobrego fachowca. W tym przypadku jednak liczyć należy się z tym, że koszt usług prawniczych może nie być mały, a sam prawnik może nie być w stanie poświęcić nam tyle czasu ile byśmy potrzebowali. Inaczej jest w przypadku kancelarii małej. Tu adwokat może zaoferować swoje usługi w niższej cenie i może poświęcić klientowi zdecydowanie więcej czasu. Może jednak nie posiadać tak dużego doświadczenia jak adwokat w dużej i renomowanej kancelarii. Wybór kancelarii i prawnika w tym przypadku podyktowany powinien być przede wszystkim rodzajem sprawy jaka nas dotyczy.

waga

Kompetentny prawnik to znaczy jaki?

Sam wybór kancelarii to jedno. Trudna sprawa to wybór adwokata, którym będzie się w kancelarii współpracowało. Przede wszystkim istotne jest to w jakich rodzajach spraw specjalizuje się adwokat. Nieczęsto bowiem jest tak, że prawnik specjalizuje się we wszystkim. Jeden może specjalizować się w sprawach gospodarczych, a inny w sprawach cywilnych. Wybór prawnika uzależniony powinien być zatem od tego jaką sprawę mamy do rozwiązania. Pamiętać także należy o tym, aby ostateczny wybór podjęty został dopiero po rozmowie z prawnikiem. Tylko taka rozmowa da nad odpowiedzieć na pytanie czy to właśnie ten adwokat będzie wyborem właściwym.

Ważna jest opinia

Wybierając prawnika warto także sprawdzić jaką opinią się ciszy. Takie informacje często znaleźć można w Internecie. Poznanie takich opinii może być bardzo pomoce przy ostatecznym podjęciu decyzji o wyborze prawnika.